Понеделник, Февруари 17, 2020
Текст
секции Новинарска

Еден интересен ден со дечињата од „Ѕуница“ - Дневен центар за лица со посебни потреби

На 14.12.13г. проф. Јасминка Димоска организираше група на ученици од СОУ„ Кузман Јосифоски – Питу“ за повторна средба со децата од Дневниот центар за лица со посебни потреби „Ѕуница“.

Повеќе...

Денови на занаетчиството

prva thumbНа ден 21.12.13 год., по повод манифестацијата „Денови на занаетчиството“ во Центарот за култура „Марко Цепенков“ беше отворен „Фестивалот на занаетчиство и креативност“

Повеќе...

Секој ден да биде 3ти декември

По повод меѓународен ден посветен на децата со посебни потреби Центарот за деца со посебни потреби “Ѕуница”– Прилеп организираше приредба.

Повеќе...

Одбележани 11 години од Дневниот центар„Sуница“ за деца со посебни потреби

283649 521791147884754 639280557 n thumbПо повод 11 годишнината од своето постоење центарот за деца со посебни потреби го одбележа својот роденден.

Повеќе...

Повторна посета на центарот за деца со посебни потреби „Ѕуница“

1234 thumbНа хуманоста и нема крај, повторната посета на центарот за деца со посебни потреби го докажува тоа. Но, овој пат посетата ја красеше подарокот од нашето училиште за нив – јонизатор за просторија.

Повеќе...

Страница 1 од 4

<< Почеток < Пред 1 2 3 4 Следно > Крај >>

Забава

Изберете јазик

Присутни

Има 53 гости присутни

Избор на профил ?

Пријатели

opstina-baner moncsoobroglobeenoprogrammepepdrzavna-maturaednevnikdpicode blockslogo-partner-germanija