Среда, Октомври 16, 2019
Текст
секции Новинарска

Свечена академија по повод патрониот празник на нашето училиште

Патрониот празник на нашето уличиште

slika1 thumbНа 25.02.2013г. по повод патрониот празник на нашето училиште СОУ”Кузман Јосифоски-Питу”, во театарот Војдан Чернодрински се одржа училишната приредба.Приредбата беше проследена од ученици,родители,професори, директори на основни и средни училишта од  градот Прилеп.Сите тие ги почестија нашите учесници со огромно внимание,онака како што `и заслужија.

Повеќе...

Извештај по повод роденденот на Македонската ѕвезда Тоше Проески

Слика Тоше ПроескиНа 26.01.2013г. во Прилеп, беше одржан собир од страна на учениците од сите средни училишта.Собирот се одржа покрај споменикот на нашиот ангел Тоше.Поводот беше: прославување на неговиот 32-ри роденден.

Повеќе...

Денот на националната тага

На ден 10.11.2012г. по повод германскиот национален празник “Volkstrauertag” или “Денот на националната тага” ,на германските воени гробишта им се оддаде почит на  жртвите кои загинале во сите војни.

Повеќе...

Светски ден на акција

На 17.11.2012г. во кариерниот центар  при СОУ “Кузман Јосифоски-Питу” се одржа еколошки панаѓур од страна на учениците  на  правната паралелка од трета година - членови на Еколошката секција.

Повеќе...

Извештај за училишниот штанд „Ноќта на вештерките”

Англиската секција во СОЕПТУ„Кузман Јосифоски-Питу” по повод „Ноќта на вештерките“ (30 октомври) организираше штанд,поставен во холот на училиштето.Штандот изобилува со продукти,предмети кои се  рачно изработени од учениците  што учествуваат во овој проект.

Повеќе...

Страница 3 од 4

<< Почеток < Пред 1 2 3 4 Следно > Крај >>

Забава

Изберете јазик

Присутни

Има 95 гости присутни

Избор на профил ?

Пријатели

opstina-baner moncsoobroglobeenoprogrammepepdrzavna-maturaednevnikdpicode blockslogo-partner-germanija