Среда, Октомври 16, 2019
Текст
секции Новинарска

Извештај од натпреварот во драми во Скопје на филозофски факултет

dam thumbВо недела, 12 мај 2013 на филозофскиот факултет во Скопје се одржа натпревар во драми.Учениците од СОЕПТУ „ Кузман Јосифоски – Питу “ – Прилеп го освоија првото место  со драмата „Промена “

Повеќе...

Посета на детскиот центар “Ѕуница”

prva-4 thumbХуманоста е најчовечната особина и доблест за секој поединец.Таа овозможува сите да помагаме меѓусебно,и на тој начин да допринесеме за подобра иднина за сите.

Повеќе...

Размена на ученици – гости од Германија

germany-1-thumbВеќе одамна започнатата соработка на нашето училиште со гимназијата “Таки Даскало” од Битола,и партнерското училиште “Ратко Штокел” од Мелзунген продолжи овој пат и во Прилеп,со посета на германските ученици.Ученичката размена се одвиваше од 01.04.2013г., до 05.04.2013г.

Повеќе...

Индустриско загадување

Индустриското загадување е се почесто и почесто застапено во нашето секојдневие.Последиците предизвикани од него се огромни за целиот жив свет на нашава територија.

Повеќе...

Свечено полагање на свежо цвеќе по повод патрониот празник

slika1Во агендата за патрониот празник, покрај свечената академија се одржува и свечено полагање на цвеќе пред “Бистата на Кузман Јосифоски – Питу”,  “Спомен домот на Кузман Јосифоски – Питу”,  во училишниот двор како и на  “Могилата на непобедените”.

Повеќе...

Страница 2 од 4

<< Почеток < Пред 1 2 3 4 Следно > Крај >>

Забава

Изберете јазик

Присутни

Има 86 гости присутни

Избор на профил ?

Пријатели

opstina-baner moncsoobroglobeenoprogrammepepdrzavna-maturaednevnikdpicode blockslogo-partner-germanija