Поврзете се со нас

Вести и настани

еТвининг

Нашето училиште веќе неколку години учествува во еТвининг проекти и воедно е добитник на еТвининг ознаки за квалитет како и Европска ознака за квалитет. Овој пат бевме дел од меѓународниот еТвининг семинар наменет за средни училишта под наслов : „Иновација во средно образование” кој се одржа од 18-20 мај 2023 во Братислава, Словачка.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Повеќе во Вести и настани